Optika Šimůnková: Optika, Ústí nad Labem, brýle, čočky, vyšetření zraku, opravy brýlí, obroučky

Brýle

Optika Šimůnková: Optika, Ústí nad Labem, brýle, čočky, vyšetření zraku, opravy brýlí, obroučky

Optika Šimůnková nabízí velikou škálu ve výběru brýlí od různých dodavatelů. Nabízíme brýle dioptrické, sportovní, sluneční, dětské i pracovní. Dokonce jsme schopni zajistit i speciální požadavky – jako např. dioptrické potápěčské (či plavecké) brýle.

Výhodou naší rodinné optiky je právě to, že u nás probíhá jak měření zraku, tak broušení skel či povrchová úprava brýlí, tudíž jsme schopni zhotovit brýle většinou již do druhého dne.

Máme k dispozici brýlová skla skleněná i plastová a poradíme Vám tak, abychom společně vybrali pro Vás to nejvhodnější.

Typy brýlových čoček

Při výběru Vám naši školení zaměstnanci poradí také s vhodným typem brýlových čoček. V praxi se nejčastěji setkáváme s následujícími typy brýlových čoček:

Jednoohniskové – nejběžnější, vyrábí se z různých materiálů, používají se na korekci refrakčních vad (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus).

Bifokální – zlepšují vidění na dvě vzdálenosti (do dálky i na blízko), je na nich vidět dělící část zóny na blízko (nevýhodou je zpočátku pro uživatele „skok“ obrazu při výměně pohledu z blízka do dálky – po krátké době návyku však uživatel už tento přechod nevnímá).

Multifokální – umožňují plynulý přechod z vidění do dálky na vidění na blízkou vzdálenost. Poskytuje tím větší komfort zraku při zaostřování do různých vzdáleností. Navíc na brýlové čočce není přechod viditelný.

Optika Šimůnková: Optika, Ústí nad Labem, brýle, čočky, vyšetření zraku, opravy brýlí, obroučky

Asférické – zajišťují ostrý a nezkreslený obraz, přičemž jsou tenčí, lehčí a plošší než běžné sférické čočky (nedochází tak k neestetickému zvětšení či zmenšení očí a pozorovaného obrazu).

Kancelářské (pro střední vzdálenost) – vhodné pro uživatele brýlí na blízko, kteří hůř vidí i na střední vzdálenost např. při práci na počítači (nemusíte si tak sundavat brýle a vidíte přitom na monitor i na čtení do blízka).

Fotochromatické (samozabarvovací) – zabarvují se dle intenzity UV záření (tmavé na slunci, čiré v místnosti), obsahují účinný UV filtr chránící oči před slunečním zářením, možnost různých barev zabarvení.

Polarizační – obsahují polarizační filtr, který zamezuje oslnění (např. protijedoucího vozidla, sněhu, mokré vozovky), umožňují 100% ochranu před UV zářením a snižují únavu očí způsobenou námahou na slunci, k dostání v hnědé či šedé barvě.

Speciální (pro práci, sport) – možno vybrat design, barvu či povrchovou úpravu vhodnou pro podmínky Vašeho zaměstnání, pro sport nebo jiné speciální požadavky.

Optika Šimůnková: Optika, Ústí nad Labem, brýle, čočky, vyšetření zraku, opravy brýlí, obroučky Copyright © 2023 - 2024 Optika Šimůnková
Všechna práva vyhrazena
Created by Studio UpFront
Optika Šimůnková: Optika, Ústí nad Labem, brýle, čočky, vyšetření zraku, opravy brýlí, obroučky
Objednat vyšetření zraku